روز جهانی سرطان
تاریخ انتشار: دوشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۷:۲۰ ب.ظ
روز جهانی سرطان چهارم فوریه برابر با پانزدهم بهمن ماه، روز جهانی سرطان نامگذاری گردیده است.این روز با همت سازمان جهانی سرطان و سازمان بهداشت جهانی پایه گذاری شده است.

چهارم فوریه برابر با پانزدهم بهمن ماه، روز جهانی سرطان نامگذاری گردیده است.

این روز با همت سازمان جهانی سرطان و سازمان بهداشت جهانی پایه گذاری شده است.در این روز تازه ترین پژوهش ها پیرامون پیشگیری و درمان این بیماری در محور مباحث علم پزشکی در معرض عموم قرار می گیرد. روز جهانی سرطان بهانه ای است که جهان می تواند علیه اپیدمی سرطان ، یکپارچه شود و هدف آن حفظ جان انسانها از میلیون ها مرگ و میر به واسطه سرطان از طریق ارتقا سطح آگاهی ، آموزش درباره سرطان و ترغیب دولت ها و افراد در سراسر جهان برای انجام اقدامی علیه این بیماریست.

 روز جهانی سرطان فرصتی برای بازتاب این است که شما چه کاری در این زمینه می توانید انجام دهید و با برنامه ریزی بهتر آنرا به انجام برسانید.هدف همه اطمینان از این است که افراد کمتری مبتلا شوند و افراد بیشتری درمان شوند و همچنین افراد مبتلا به سرطان کیفیت زندگی بهتری در طول درمان وبعد از آن داشته باشند. شعار جهانی امسال «من هستم و من میخواهم» است .ما نیز در این راستا با سایر سازمانهای مردم نهاد ،خیریه ها و سازمانهای غیر دولتی حوزه سرطان و مردم در سراسر جهان با این شعار همگام شده و برای بالا بردن آگاهی درباره سرطان و ضرورت اهمیت به سلامت متحد می شویم.

آمار وبسایت
کاربران آنلاین : 0
بازدید امروز : 2
بازدید دیروز : 13
کل بازدیدها : 309771
:تاریخ بروز رسانی
مرداد ۲۱, ۱۳۹۸